CENSO LSPO Technická univerzita v Košiciach Pošta na TUKE MAIS Fakulta materiálov, metalurgie a recyklácie


Ústav recyklačných technológií

Fakulta materiálov, metalurgie a recyklácie
Technická univerzita v Košiciach

English
ÚstavŠtúdiumVeda a výskumSpoluprácaKontakt our_facebook


Vyrábame z odpadu - druhá etapa na ZŠ!

Po úspešnej návšteve prváčikov 1.V triedy ZŠ Park Angelinum 8 v Košiciach sa zorganizovala dňa 20. 4. 2017 ďalšia časť aktivity s ÚRT pod vedením Ing. Kataríny Blaškovej, Ing. Jakuba Klimka a Ing. Patrika Kuruca.

Po prvej návšteve boli žiačikovia už dobre informovaní o odpadoch a ich triedení a ako sme im sľúbili navštívili sme ich aj druhý krát. V tejto časti si šikovní žiačikovia vyskúšali, aké to je stať sa recyklátorom. Zahrali sa na vedcov a za pomoci tety Katky, uja Jakuba a uja Patrika si vyrobili hračku z odpadu. Nadšené detičky si doniesli plastové fľaše a kreatívnym spôsobom si vyrobili rôzne zvieratká, ako draka, mačičku, rybku, žraloka, žabku, veveričku a odvážlivci, ktorým nechýbala fantázia sa pustili aj do výroby hada.

Zvedaví a bystrí žiačikovia si vďaka svojej kreativite a šikovnosti hračky sami vystrihli, namaľovali a za pomoci asistencie aj vystrihli otvory pre žraločie plutvy, dračie krídla, veveričkyne ušká a žabie a krokodílie oči.

Takýmto spôsobom sa školáčikovia bližšie zoznámili s druhým životom odpadu a naučili sa, že odpad sa dá využiť aj iným vhodnejším spôsobom.

Veríme, že sa im naša návšteva páčila.

Fotogaléria

Pre študentov

Ak si študentom na ÚRT a hľadáš informácie o predmetoch, skúškach alebo záverečných prácach
v sekcii "štúdium"

© Ústav recyklačných technológií 2018
Správca webu ÚRT