CENSO LSPO Technická univerzita v Košiciach Pošta na TUKE MAIS Fakulta materiálov, metalurgie a recyklácie


Ústav recyklačných technológií

Fakulta materiálov, metalurgie a recyklácie
Technická univerzita v Košiciach

English
ÚstavŠtúdiumVeda a výskumSpoluprácaKontakt our_facebook


Učíme už od malička

Naši doktorandi Ing. Katarína Blašková, Ing. Jakub Klimko v spolupráci s Ing. Martinou Hrubovčákovou navštívili 27. 4. 201 v MŠ na Humenskej ulici č. 51 v Košiciach aj najmladších.

Predškoláci si s nadšením vypočuli prednášku na tému recyklácia odpadov, počas ktorej sa aktívne a veľmi rozumne zapájali do konverzácie. Prekvapili nás svojimi ohromnými znalosťami v oblasti triedenia a recyklácie odpadov.

Počas prednášky mali detičky možnosť vyskúšať si triedenie odpadov do pripravených kontajnerikov s príslušnými farbami. S touto úlohou sa popasovali na výbornú a s hravosťou dokázali správne zatriediť všetky typy odpadov. Odteraz už budú triediť doma odpad na miesto svojich rodičov.

V závere návštevy sa ujo Jakub, teta Katka a teta Martinka zahrali spolu so žiačikmi na recyklátorov a vyrobili si recyklovaný papier.

Ujo Jakub priniesol a podaroval detičkám ručne vyrobený padák s košíčkom zo starej rozložiteľnej plastovej tašky, ktorý sa deťom veľmi páčil a s nadšením sľúbili, že si s rodičmi vyrobia jeden aj doma.

Dúfame, že sa naša návšteva všetkým páčila.

Všetky fotky nájdete v galérii ÚRT

Fotogaléria

Pre študentov

Ak si študentom na ÚRT a hľadáš informácie o predmetoch, skúškach alebo záverečných prácach
v sekcii "štúdium"

© Ústav recyklačných technológií 2018
Správca webu ÚRT